wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Kasowanie inspekcji serwisowej oraz okresowa wymiana filtrów LPG we własnym zakresie
Waluta
Chmura tagów
Systemy płatności
  • PayPal
  • Przelewy24
  • Paynow

Kasowanie inspekcji serwisowej oraz okresowa wymiana filtrów LPG we własnym zakresie

Czy możliwe jest samodzielne serwisowanie instalacji LPG? Czy za każdym razem, kiedy odzywa się charakterystyczny dźwięk z kontrolki poziomu paliwa, należy umawiać wizytę u swojego gazownika?

A może da się samodzielnie – czytaj taniej i wygodniej, serwisować swoją instalację? Postanowiliśmy to sprawdzić i udzielić Wam odpowiedzi.

 

 

Podstawowe czynności serwisowe

 

 

Jakie są najważniejsze czynności, związane z regularnym serwisowaniem instalacji LPG? O czym każdy kierowca takiego samochodu powinien pamiętać?

 

  • Wymiana filtrów – instalacje LPG posiadają aż dwa rodzaje filtrów – jest to filtr fazy ciekłej i fazy lotnej. Ich zadaniem jest wyłapywanie ewentualnych zanieczyszczeń, które mogą znajdować się w paliwie. Gdyby przypadkiem przedostały się do dalszych części silnika, mogłoby to doprowadzić do poważnych zniszczeń w instalacji. Dotyczyłoby to przede wszystkim reduktora i wtryskiwaczy. Wymiana filtrów gazu nie jest trudnym zadaniem, o ile będziemy przestrzegać kilku podstawowych kroków. Pierwszym z nich będzie opróżnienie całej instalacji z LPG. Polega to na przełączeniu zasilania z benzyny na gaz, rozłączeniu przewodów paliwowych LPG i odpaleniu samochodu. Silnik popracuje dosłownie chwilę, wypalając pozostałość paliwa znajdującą się w reduktorze i cylindrach. Po tym czasie samoczynnie zgaśnie. Będzie można wówczas zabrać się za wymianę filtrów. Polega to na rozkręceniu obudów i usunięciu starych, zanieczyszczonych filtrów i założenie na ich miejsce nowych. Następnie łączymy przewody paliwowe i uruchamiamy silnik.

 

  • altKasowanie inspekcji serwisowej – pomimo prawidłowego wymienienia filtrów LPG, komputer instalacji w dalszym ciągu może nam przypominać o serwisie. Uciążliwy dźwięk słyszany podczas każdego uruchomienia silnika, z czasem może stać się naprawdę irytujący. Jak się go pozbyć? Odpowiedzią będzie wykasowanie inspekcji serwisowej z pamięci komputera. Można tego dokonać poprzez połączenie się z komputerem przy pomocy dedykowanego interfejsu diagnostycznego. Jego podłączenie do samochodu odbywa się za pośrednictwem kabla wpinanego w sterownik LPG, znajdujący się pod maską.

 

 

Co zyskasz na samodzielnym serwisowaniu instalacji LPG?

 

 

Nigdy nie zastanawiałeś się nad tym, aby we własnym zakresie serwisować instalację gazową? Za każdym razem umawiałeś wizytę w serwisie, pozostawiając tam około 200 złotych lub więcej? Przy dużych rocznych przebiegach takie serwisy trzeba wykonywać nawet 2 razy w roku. Oznacza to podwójny wydatek i podwójną stratę czasu. Możesz tego uniknąć, decydując się na zakup interfejsu diagnostycznego LPG. Co więcej, jeśli ktoś z Twoich znajomych również posiada samochód na gaz, możecie taki interfejs kupić wspólnie, dzieląc się kosztami i użytkując go wtedy, kiedy będziecie mieć taką potrzebę.

 


Co oprócz kasowania inspekcji serwisowych?

 

 

altInterfejsy diagnostyczne do LPG posiadają znacznie więcej funkcji, niż tylko kasowanie inspekcji serwisowych. Jedna z nich to możliwość przeprowadzania autokalibracji. Jest to ta czynność, podczas której serwisant podłącza do samochodu swój laptop i jedzie z tobą na przejażdżkę. W jej trakcie prosi się o jazdę z różnymi prędkościami, po to aby dopasować optymalną ilość gazu do odpowiedniego zakresu obrotów. Dzięki interfejsowi diagnostycznemu będziesz to samo mógł wykonać we własnym zakresie, bez żadnych dodatkowych kosztów poza samym zakupem urządzenia.

 

 

Kasowanie błędów instalacji LPG

 

 

W sterowniku (komputerze) instalacji LPG, zapisywane są wszelkiego rodzaju błędy, które powstały w trakcje jej użytkowania. Różnica pomiędzy błędami zapisanymi w ECU pojazdu, a pamięcią instalacji LPG polega na ich informowaniu. W przypadku błędów w ECU, na zestawie wskaźników wyświetlona zostaje kontrolka chceck engine. Błędy obecne w instalacji LPG oznajmiane są poprzez sygnały dźwiękowe z kontrolki ilości paliwa – przełącznika. Ich ilość i częstotliwość jest przypisana do innego rodzaju błędu. Z pomocą interfejsu diagnostycznego można je nie tylko odczytywać i interpretować, ale również kasować z pamięci sterownika, uwalniając się od uciążliwego piszczenia.

Komentarze (1)
Seba 28-09-2023 13:13:23
Nie da się zastąpić doświadczenia montażysty jednym kabelkiem. Usunięcie błędu z komputera nie usunie usterki i problemu. A wymienić filterek i się poparzyć, to każdy głupi umie, a kabelek tego nie zrobi. Nie piszmy takich artykułów i nie starajmy się wszystkiego nauczyć w tym krótkim życiu. Niech każdy będzie specem w swojej dziedzinie, a innym zostawmy to, na czym się znają lepiej. Pozdrawiam
Odpowiedź sklepu:Owszem nie da się nikogo zastąpić i sprzedając kabelki nie mamy na celu eliminację warsztatów. Nasze urządzenia to oferta dla użytkowników chcących samodzielnie obsługiwać swoją instalację, w szczególności kiedy jest sprawna zadbać aby uniknąć konieczności naprawy w profesjonalnych warsztatach. Nie zmienia to faktu, że warsztaty również korzystają z naszych urządzeń - całkiem spora grupa klientów jednak ceni sobie gotową usługę profesjonalistów (o ile do takich mają dostęp i zaufanie).

Przejdź do strony głównej

Aktualności

Samodzielna autokalibracja instalacji LPG

Użytkownicy samochodów z instalacjami LPG doskonale wiedzą, jak ważne dla właściwego ich działania są okresowe przeglądy. To one pozwalają na czas wychwycić ewentualne problemy, które z czasem mogłyby się przerodzić w poważniejsze awarie.
Przeczytaj całość

Sytuacja branży LPG na świecie i w Polsce

O branży LPG nie mówi się wiele poza prasą i serwisami branżowymi. Wiedza większości osób ogranicza się do tego, że LPG to paliwo wykorzystywane do zasilania samochodów z instalacją gazową. Jak to jednak wygląda na tle całego świata, a także jaki udział w rynku paliw ma LPG? Postanowiliśmy się przyjrzeć temu nieco bliżej.
Przeczytaj całość
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu